cestujeme

proč?

Moc rádi poznáváme odlišný kultury, při svých cestách se snažíme poznat zemi se vším všudy, pochopit, jak lidi žijí a proč, nebo jak to tam celý funguje. Až spolu ruku v ruce jsme se vydali mimo náš kontinent, první naše vzdálenější cesta se odehrála v roce 2019  a jejím cílem byl sever Vietnamu.

Slovinsko

Týdenní srpnová dovolená, kterou jsme si naplánovali na snad nejdeštivější letní týden. I přes nepřízeň počasí jsme stihli vidět hodně z krás Slovinska a díky dešťům jsme zamířili i do měst, kterým bysme se jinak úplně vyhnuli. Na milovaný hory ale naštěstí taky došlo!

Filipíny

Na Filipínách jsme strávili něco přes dva týdny v březnu 2020. Navštívili jsme pouze dva ostrovy - Palawan a Luzon, takže všechny informace, co můžeme psokytnout jsou založený na zkušenostech z cestování po těchhle ostrovech (o jiných nevíme zhola nic).

Festival Banát Rumunsko

Protože nás baví cestování a taky nás baví fesťáky, vypravili jsme se v srpnu 2019 na skvělej Festival Banát, kterej se odehrává v českých vesničkách v Rumunsku. Jeli jsme tam celej den - nejdřív fesťákovým vlakem a pak kousek autobusem.

Vietnam

1. května 2019 jsme se vydali na naši první cestu za hranice Evropy a zároveň první společnou dovolenou. Na severu Vietnamu jsme se toulali dva týdny – stihli jsme navštívit Hanoj, provincii Ha Giang, ostrov Cat Ba a provincii Ninh Binh.

Velká čínská zeď

Cestou do Vietnamu jsme využili 20hodinovej přestup v Pekingu k návštěvě slavný Velký čínský zdi. Stačily nám na to tranzitní víza, který se dají vyřídit zdarma na letišti.