ŠPLHÁME PO KOPCÍCH

proč?

Jak to jen jde, snažíme se vyrážet kamkoliv do hor. Výhledy jsou pro nás nejlepší odměnou za všechny výšlapy. Nejčastěji vyrážíme na Šumavu, kterou máme nejblíž, a když je víc času, tak se vypravíme do rakouských Alp. 

Bobík

Tip na kratší výlet v CHKO Šumava z jihočeskýho městečka Volary, kam jsme vyrazili nasát podzimní přírodu. Bobík sice nepatří mezi nejznámější šumavský kopce, ale rozhodně má co nabídnout!

Velký Šišák

Pro poslední dobrodružství roku 2020 jsme vyrazili do Krkonoš. Nejvyšším bodem dvoudenního toulání byl Velký Šišák. (A těsně pod ním jsme stávili noc v útulně na česko-polský hranici.)

Plechý

Jednodenní krásnej výlet na nejvyšší horu český části Šumavy v červnu 2020. Plechý a jeho okolí nabízí hodně – lesy, jezero, potok, plavební kanál a spoustu dalších přírodních krás. My si dali 19 kilometrů dlouhej okruh z Jeleních Vrchů.

Bobík

Tip na kratší výlet v CHKO Šumava z jihočeskýho městečka Volary, kam jsme vyrazili nasát podzimní přírodu. Bobík sice nepatří mezi nejznámější šumavský kopce, ale rozhodně má co nabídnout!

Triglav

Povídání o tom, jak jsme v létě vyrazili na dvoudenní trek přes Údolí sedmi jezer na nejvyšší horu Slovinska. Nechybí via ferraty, popis krás Triglavského národního parku, zvířátka ani špatný turistický rozhodnutí.

Jizera a Smrk

První prazdninovej a zároveň prodlouženej víkend si žádal výlet, a tak jsme vyrazili objevovat krásy Jizerek nejen výhledama z jejich nejvyšších vrcholů

Poledník

Přespání na nouzovým nocovišti na Poledníku jsme dlouho chystali a o jednom z červencových víkendů se nám konečně podařilo ho uskutečnit. Strávili jsme na Šumavě celej víkend a krásně tak oslavili naše dvouletý výročí v krásný přírodě tam, kam se vracíme nejradši.

Deneck

Povídání o říjnovým víkendu v rakouských Alpách, kdy jsme pro nás netypicky spali v hezkým apartmánu s bazénem a s doprovodem.

Hochleckenhaus

Ukončit rok 2019 a vkročit do roku 2020 jsme se rozhodli sportovně, na sněhu a v krásný přírodě rakouských Alp. Vyrazili jsme se sněžnicema a nocovali jsme ve winterraumu.

Knížecí stolec

Na Knížecí stolec jsme naplánovali výlet s rodičema (a psem) na jednu ze slunečných sobot v dubnu 2020.

Třístoličník a Ostrý

Dva příběhy o tom, jak jsme vyrazili na Šumavu za výhledama, ale počasí úplně nespolupracovalo. Dva kopce, ze kterých jsme místo vysněných panoramat viděli jen a jen mlhu.

Traunstein

Velikonoce 2019 jsme si vyhradili na návštěvu rakouských Alp. Našim cílem byl vrcholek Traunstein tyčící se nad jezerem Traunsee u města Gmunden.