TOULÁME SE

proč?

Když není čas nebo chuť vyrazit někam dál od domova, touláme se po okolí a hledáme zajímavý místa, který ještě neznáme. Nejčastěji se tady objeví místa z okolí Plzně a Eviny i Liborovo rodný hroudy (okolí městečka Vodňany / Český les a Chodsko).

Sedmihoří

Tip na fajn půldenní výlet, kterej je ideální pro tuhle roční dobu – brzký stmívání a pozdní svítání. Přírodní park Sedmihoří nacházející se nedaleko Horšovského Týna a naše příjemná 13kilometrová trasa z Mezholez.

Šumavský jezera

Pět výletních tipů na pět ledovcových šumavských jezer. Navštívili jsme je všechny a každý má něco do sebe. Výletu na kterýkoliv z nich nebudete rozhodně litovat v žádný roční době!

Šumavský jezero

Pět výletních tipů na pět ledovcových šumavských jezer. Navštívili jsme je všechny a každý má něco do sebe. Výletu na kterýkoliv z nich nebudete rozhodně litovat v žádný roční době!

Broumovsko

Víkend prodlouženej o Den osvobození jsme se rozhodli strávit touláním se po Aršpašsko-teplických skalách a jejich okolí.

Pivoň

Sváteční prvomájová návštěva kláštera v Pivoni jako jedna ze zastávek na našem 23 kilometrů dlouhým okruhu z vesnice Díly.

Šumavská vyhlídka

Jarní výlet v dubnu 2020 na pro nás dosud neznámou Šumavskou vyhlídku na Vodňansku.

Zřícenina hradu Helfenburk a její okolí​

Na Helfenburk jsme se vydali začátkem roku 2020 a udělali jsme si krásnej 15 kilometrovej okruh přes obec Dub a vesničku Tourov.

Poutní kostel Lomec

Na poutní kostel a oblíbenej cíl výletníků jsme vyrazili na úplným konci roku 2019 z nedalekých Libějovic.

Rozhledna Haniperk

Podzimní výlet v listopadu 2019 na nově postavenou rozhlednu Haniperk nedaleko Vodňan.

Zřícenina hradu Libštejn

Povídání o tom, jak jsme se rozhodli přenocovat u zříceniny hradu a druhej den dojít pěšky domů.

Boubín

Kdy jindy vyrazit do pralesa než na podzim, když je plnej barev?! Boubínský prales i vrcholek Boubín jsme poctili svou návštěvou v říjnu 2018.