BOUBÍN

Boubínský prales

Na vrcholek Boubín, kterej se pyšní vlastní rozhlednou a se svojí výškou 1362 m.n.m. je třetím nejvyšším kopcem Jihočeskýho kraje, jsme se vydali v říjnu 2018. Boubín se nachází na Prachaticku, nedaleko města Vimperk. Byl pěknej slunečnej podzim a my kromě rozhledny chtěli vidět ten slavnej prales! 

Prales moc pralesně nevypadá, což nás zklamalo, ale z rozhledny je parádní výhled, Boubínský jezírko je taky hezký, a protože jsme vyrazili ve všední den, nepotkali jsme cestou vůbec žádný lidi. Výlet to byl povedenej a díky tomu, že jsme z našeho výchozího bodu – Kubovy Hutě – vyšli až po vydatným obědě, stihli jsme cestou i západ slunce. 

Celá trasa měla celkem pěkný převýšení (přes 700 metrů nahoru a dolů) a dlouhá byla 18 (a něco málo) kilometrů. Hned ze začátku nás čekalo stoupání, protože první bod cesty byla rozhledna. Došli jsme k ní po modrý turistický značce. Od rozhledny jsme potom stále modrý sestoupili k jezírku a obešli jsme si okruh naučnou stezkou Boubínský prales. Z jsme se později odpojili na zelenou, kterou jsme se vraceli na rozcestí Na Křížkách, kde jsme se napojili zpátky na modrou. 

Podruhý jsme na rozhlednu nevylézali, protože jsme uháněli dolů k autu, než na nás spadne úplná tma.