šumavská vyhlídka

Na Šumavskou vyhlídku z Krašlovic

O Velikonocích 2020 jsme byli u rodičů a vymýšleli, kam vyrazit v okolí na hezkou procházku. Na mapách jsme objevili Šumavskou vyhlídku nedaleko Skočic, což byla jasná volba!

A tak jsme o Velikonocích 2020 na mapě vybrali Šumavskou vyhlídku nedaleko Skočic. Nakonec jsme se rozhodli, že přes ní uděláme okruh z vesničky jménem Krašlovice. Procházka měla asi 10 km a mile nás překvapila. 

Vydali jsme se po červený značce, která po chviličce uhýbala ze silnice na lesní cestu, a hned nad Krašlovicema se nám odhalily krásný výhledy nejen na Temelín (na ten je u nás vidět skoro odevšud). První část cesty nás čekalo pěkný stoupání. Lesíkem plným obrovských buků jsme došli až kmístu na úplným vrcholku kopce (667 m.n.m), kde stával hrad patřící k obci Skočice. Odtud to už nebylo daleko k rozcestníku s názvem Hradiště, nedaleko kterýho už nás čekala Šumavská vyhlídka. Je to moc pěkný místo a výhled byl krásnější, než jsme očekávali. Nahoře bylo i ohniště a lavička, jednou se tam určitě vypravíme přespat pod širákem, protože západ slunce tam musí být okouzlující! 

Druhá půlka cesty už byla míň náročná, čekalo nás klesání a rovinky. Jelikož byl krásnej den a jaro v plným proudu, užívali jsme si rozkvetlý stromy, keře i květinky a všudypřítomný bzučení. Z krajiny, jíž jsme procházeli, jsme byli nadšený – výhledy na kopečky, lesíky i louky. Chvilku jsme šli kolem říčky Blanice, do který se po chvíli vléval potůček, kterej protínal les, a na jeho březích žlutě kvetla spousta orsejů. Potom už jsme prošli jen po hrázích dvou rybníků –Příbramovskýho a Námětku a po silnici se dostali zpátky do Krašlovic.