ŽIJEME

O CO jDE?

Je docela těžký popsat vpár řádcích, jak žijeme. Takže se o to pokusím od toho nejjednoduššího: Právě teď prožíváme vysněný „dobrodružství“ a žijeme v Kanadě. Získali jsme roční víza v programu Working Holiday, a tak se snažíme za ten vyměřenej čas poznat co nejvíc z nádherný kanadský přírody a zároveň to skloubit s klasickým pracovním režimem. Taky se snažíme rozmluvit anglicky, poznat zdejší kulturu, každodenní život a tak dál.  

Než jsme opustili Českou republiku, žili jsme v Plzni. Ve městě na český poměry docela velkým, na světový ani moc ne. Žili jsme vpronajatým bytě. Sami, bez zvířat (což jsme si kompenzovali dostatkem pokojových rostlin, který jsme dočasně rozdělili mezi naše maminky). Po návratu domů se ale snad tahle skutečnost změní. Neplánujeme celej život prožít ve městě a už vůbec ne vbytě. Zatím nemáme v ničem úplně jasno, ale víme, že si novej domov chceme vybudovat někde na venkově. 

Je pro nás dost zásadní, jak obydlenej prostor vypadá, nejde jen o okolní prostředí, ale o celkový souznění všech faktorů (jednotlivý domyveřejnej prostor, lidi a jejich chování kokolí a samozřejmě ta příroda kolem dělá taky dost). Celkově nás baví architektura a její smysluplný propojení s životem lidí. Proto ani město nijak nezavrhujeme, jen v něm nechceme pobývat tolik. Snažíme se žít tak, aby tolik netrpěla příroda ani naše planeta – s rozmyslem.  

Za zásadní koníček považujeme pobyt venku a obyčejnou turistiku, ale o tom je tady napsáno už dost. Kromě toho si to venkovní bytí rádi zpříjemníme i nějakým dopravním prostředkem, co má kola či kolečka (to neplatí o zimním období, tam volíme variantu bez kol). Libor se mě taky pokouší naučit lézt (zatím jen na umělý stěně). Není nám cizí ani kulturní dění, rádi chodíme do kina, divadla, galerií i na koncerty. Hudba, kterou vyhledáváme, se dá jednoduše shrnout jako alternativní. V létě pravidelně navštěvujeme hudební festivaly (na jednom jsme se seznámili). Taky si někdy rádi jenom tak v klidu čteme. A dost rádi vaříme a hlavně jíme. 

V týhle sekci se tedy objeví mišmaš všeho zmíněnýho a možná i něco navíc. Zkrátka střípky našeho života, který nezapadnou do ostatních cestovatelských a toulavých okýnek tohohle blogu. 

[instagram-feed]
v Kanadě

Do Kanady jsme se vydali prožít rok života v programu Working Holiday. Název mluví za vše, budeme tady pracovat, cestovat a hlavně nasávat atmosféru, sbírat zážitky a načerpávat zkušenosti. Pro žití si nás vybral North Vancouver v Britské Kolumbii, a tak se tady nejspíš budou objevovat hlavně místa z jeho okolí. Ale kdo ví kam nás kanadskej vítr zavane…

Filtrování

Nerozlučným parťákem na výlety nejen do přírody se nám stal náš filtr na vodu značky Sawyer (SAWYER SP128 MINI FILTER). Používáme ho už rok, tudíž už můžeme objektivně hodnotit jeho využití.

Ještěd

Den slovanských věrozvěstů jsme pojali náležitě svátečně a přespali jsme v oblacích - v hotelu na Ještědu. Vidět interiéry týhle skvělý stavby byl jedinečnej zážitek!