v kanadě

úvod

Do Kanady jsme se vydali prožít rok života v programu Working Holiday. Název mluví za vše, budeme tady pracovat, cestovat a hlavně nasávat atmosféru, sbírat zážitky a načerpávat zkušenosti. Pro žití si nás vybral North Vancouver v Britské Kolumbii, a tak se tady nejspíš budou objevovat hlavně místa z jeho okolí. Ale kdo ví, kam nás kanadskej vítr zavane… 

Summerland

Jak jsme trávili náš podzim v Kanadě. Jablečná sklizeň, život na sadě a malý městečko na břehu jezera Okanagan.

Road trip po Britské Kolumbii

Našich 40 dní života v autě napříč Britskou Kolumbií v kostce. Road trip z Vancouveru přes hranici s Yukonem se zastávkou v Albertě až do údolí u jezera Okanagan. Nezapomenutelný kanadský léto 2021.

Co jsme stihli ve Squamish

Když jsme bydleli ve Vancouveru a vyráželi o víkendech na výlety do hor a kopců, bylo městečko Squamish jedním z našich oblíbených cílů. Všechny místa, který v tomhle článku doporučujeme, jsme navštívili na jaře 2021.

Čtyřdenní road trip po Sunshine Coast

Tip na letní výlet k pobřeží, který je kousek od Vancouveru, dostupný je trajektem během pár desítek minut a rozhodně stojí za návštěvu!

Pět měsíců v Kanadě

Konec července 2021 přináší další změnu a další stěhování. Opouštíme Vancouver a vydáváme se vstříc novýmu dobrodružství. A jak se nám posledních pět měsíců žilo?

Harrison Lake

Povídání o tom, jak jsme poprvý vyrazili dál od našeho vancouverskýho domova a přespali v autě. A taky pár tipů, jak si užít jezero Harrison.

Měsíc v Kanadě

Co obnášel první měsíc našeho novýho života? Co už jsme stihli a co nás teprve čeká? Jak se nám bydlí v North Vancouveru? O tom se zmiňujeme v prvním deníčkovým zápisku z našeho Working Holiday dobrodružství!

Naše cesta k cestě do Kanady

Intro k našemu dočasnýmu životu v Kanadě. Proč, kdy a jak jsme se k cestě rozhodli. A co všechno cesta v covidový době obnášela.